Close

Kurs instruktora IKO

Zostań instruktorem kite i rób to, co kochasz

Kurs instruktorski to bilet do rozpoczęcia kariery jako Instruktor międzynarodowej organizacji kitesurfingu (IKO) z uprawnieniami honorowanymi na całym świecie. RedSeaZone już od lat organizuje kursy instruktorskie IKO, a większość naszych wychowanków miała możliwość praktykowania swoich nowo nabytych umiejętności właśnie w El Gounie. Nasi instruktorzy znani są na całym świecie z profesjonalnego podejścia oraz pasji do kitesurfingu.

Jeśli chcesz tak, jak oni rozpocząć swoja karierę w RedSeaZone i wyruszyć w świat – ten kurs jest dla Ciebie! 

Co zyskujesz dzięki certyfikatowi IKO?

A przede wszystkim – certyfikat instruktora kitesurfingu daje Ci możliwość pracy przy tym, co uwielbiasz oraz zarażania kolejnych osób miłością do kite’a!

Program kursu ITC

TEORIA

Kurs IKO to intensywny 5-cio dniowy czas, podczas którego dowiecie się w praktyce teorii jak nauczać według standardów IKO. Najważniejszym przesłaniem kursu jest bezpieczeństwo studentów, jak i wszystkich użytkowników akwenów wodnych na całym świecie. Inne ważne tematy to miedzy innymi: wiedza o sprzęcie, meteorologia, aerodynamika, zjawiska naturalne, psychologia nauczania.

PRAKTYKA

Poza wiedzą teoretyczną, dużo czasu poświęcone jest również umiejętnościom praktycznym – zaczynając od własnych umiejętności kitesurfingowych, a kończąc na szkoleniu początkujących studentów kitesurfingu.

EGZAMIN

Na zakończenie kursu odbywa się egzamin z wiedzy zdobytej podczas 5-dniowego szkolenia, a egzaminator określa poziom waszych umiejętności. Jeśli wszystkie kryteria zostaną spełnione, jeszcze tego samego dnia zostajesz instruktorem IKO poziom 1.

Kurs Asystenta Instruktora IKO

Zgodnie z nowymi zasadami IKO każdy kandydat na Instruktora IKO musi wcześniej zdobyć dyplom asystenta. Aby taki dyplom zdobyć konieczne jest odbycie 5 – dniowego szkolenia prowadzanego przez uprawnionego trenera IKO. Kurs ten jest przygotowaniem do przyszłej pracy jako instruktor i obejmuje 5-cio dniowy (8 godzin dziennie) trening teoretyczno-praktyczny:

Podczas praktyki trener przekazuje standardy nauczania początkujących studentów według zasad IKO.

Ile kosztuje kurs na asystenta instruktora IKO?

Wymagania

Cena kursu: 500 $. W cenie kursu zawarta jest opłata administracyjna IKO w wysokości 100 $.

kurs-instruktora-kitesurfingu

Podczas kursu istnieje możliwość zakwaterowanie w mieszkaniu Instruktorskim RedSeaZone (w zależności od terminu zgłoszenia kandydatury).

*Cena nie zawiera: 13% podatku VAT wprowadzonego w Egipcie od października 2016.

Pytania i rezerwacje: info@redseazone.com.

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Każdy kandydat na Instruktora IKO musi posiadać ukończony kurs pierwszej pomocy. Ten jednodniowy kurs można odbyć przed kursem AITC w RedSeaZone.

Ile kosztuje kurs pierwszej pomocy?

Cena kursu : 170 $ (kurs + licencja)

Wymagania

Podczas kursu istnieje możliwość zakwaterowanie w mieszkaniu Instruktorskim RedSeaZone (w zależności od terminu zgłoszenia kandydatury).

*Cena nie zawiera: 13% podatku VAT wprowadzonego w Egipcie od października 2016.

Pytania i rezerwacje: mery@redseazone.com.

Formularz rezerwacji kursu kite