Close

Informacje o podróży i pobycie w El Gounie

Zorganizujemy Wam wszystko:  przelot, zakwaterowanie w hotelach i apartamentach, wyżywienie, ubezpieczenie, transfery i opiekę. 

Piszcie na: info@redseazone.com, skorzystajcie z czatu w prawym dolnym rogu lub dzwońcie: +48 733 777 533  Poniżej garść cennych informacji.

Jak dojechać do El Gouny?

Loty z Polski do Egiptu

Czas lotu z Polski: 4,5h.

Lotniska wylotu: Warszawa, Poznań, Gdańsk, Katowice, Wrocław, Berlin.

Lotniska przylotu: Hurghada (30 km), Marsa Alam (230 km), Kair (450 km).

UWAGA. Transfer z lotniska.

Jeżeli macie pakiet z hotelem to w cenie przysługuje Wam transfer od hotelu. Większość turystów z niego korzysta. Niemniej ma on kilka minusów i możemy zaproponować Wam inne rozwiązanie.

Transfer hotelowy

Transfer hotelowy może jechać długo (nawet do 3h) rozwożąc turystów po różnych hotelach w Hurghadzie. El Gouna jest zawsze na końcu. Transfer hotelowy może przewozić sprzęt kitesurfingowy za dodatkową opłatą do 50€.

Transport indywidualny

Jeżeli macie wykupiony sam przelot i oddzielnie zakwaterowanie lub chcecie zrezygnować w transferu hotelowego proponujemy Wam zamówienie u nas w biurze kierowcy z samochodem osobowym lub mikrobusem 12 miejscowym. Auta są nowe czyste i sprawne. W 30 minut jesteście w swoim hotelu lub w bazie. 

Możecie zażyczyć sobie również, żeby Was zawieźć do hotelu, a
Wasz sprzęt kitesurfingowy został wyładowany bezpośrednio w bazie.

Ceny transferu

Samochód osobowy 15 €, mikrobus do 12 osób 20 €. 

Wystarczy poinformować nas mailowo: data, godzina, nr lotu, ilość osób i ilość sprzętu. Nasz kierowca z kartką z Waszym imieniem i logo RedSeaZone będzie na Was czekał przy wyjściu z lotniska.  Znajdziecie się na pewno :). 

Współpracujemy z rodzinną firmą przewozową znanego i lubianego Waela aka Rudy już 15 lat. 

Analogicznie możemy zorganizować transport przy wylocie.

 
 
 

Jak dojechać do naszej bazy?

Po zameldowaniu się w hotelu, można zamówić z recepcji tok-toka lub taksówkę. Wszyscy kierowcy wiedzą gdzie znajduje się baza, więc taka opcja jest najmniej kłopotliwa i tania. Możesz przejść pieszo – spacer z Downtown to ok 20-30 min, a z Mariny ok.10-15 min.

Jeżeli mieszkacie w Hotelu Rihana, to hotel zapewnia busa na plażę sąsiadującą z RedSeaZone o każdej pełnej godzinie. Mapki El Gouny powinny być dostępne w recepcji hotelu lub w El Gouna Info Center.

W drodze powrotnej możesz zamówić transport w biurze RedSeaZone.

Informacje o Egipcie

Choć od Egiptu Polskę dzieli zaledwie kilka godzin lotu i mimo, że jest to jeden z najczęściej odwiedzanych przez Polaków krajów warto posiadać podstawowe informacje dotyczące poruszania się, waluty, cen, wiz i innych drobiazgów, które mogłyby nieco skomplikować nam wymarzony urlop…

Informacje podstawowe

Waluta

Funt Egipski EGP lub LE:

  • 1 PLN to 4,02 EGP
  • 1 EUR to 17,5 EGP
  • 1 USD to 15,6 EGP

Kursy na dzień 5.03.2020. Aktualne kursy można sprawdzić na xe.com.

W wielu, ale nie we wszystkich miejscach można płacić USD i EUR, ale lepiej mieć nieco lokanej waluty.  Wymianę USD i EUR najlepiej zrobić w bankomacie. Tak, tu większość bankomatów ma funkcję wymiany pieniędzy. Kursy bankomatowe są zbliżone do wyżej podanych kursów średnich.  Nie ma kantorów, cinkciarzy i czarnego rynku walut.

Orientacyjne ceny

W supermarketach ceny są zbliżone do polskich np.: cola 0,5l 5 EGP, woda 1,5l 5 EGP, piwo 25 EGP.

Czas lokalny

W Egipcie od kilku lat nie ma zmiany czasu na zimowy i letni.  Jest to zimowy czas EET. Czyli jeżeli w Polsce jest jest czas zimowy to w Egipcie + 1h.

Czas letni jest taki sam jak w Polsce.

Język

Oficjalnym językiem jest arabski, ale swobodnie można się porozumieć po angielsku. Egipcjanie znają też niektóre zwroty po Polsku:)

Wiza

Obowiązkowa, płatna po przylocie na lotnisku w Hurghadzie. Kosztuje 25 USD i jest ważna przez 30 dni.

Paszport

UWAGA! Paszport podczas podróży do Egiptu jest obowiązkowy i musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu.

Zdrowie

Opieka lekarska

Opieka medyczna w El Gouna Hospital jest na wysokim poziomie. Dostosowana do wymagań nie tylko turystów, ale i właścicieli jachtów i wilii w El Gouna.  Szpital w El Gouna ma podpisaną umowę o świadczeniach bezgotówkowych z wybranymi ubezpieczalniami.

Szczepienia

Nie są wymagane świadectwa szczepień. Nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne.

Woda pitna

Zalecamy pić wodę butelkowaną albo z dystrybutorów. Woda wodociągowa w El Gounie jest to woda odsalana z morza. Nie najlepsza w smaku.

Słońce

Ze słońcem Egipcie nie ma żartów. To jednak Afryka. Zdecydowanie zaleca się w pierwszym dniu używanie kremów z filtrem 50, a potem można go stopniowo zmniejszać. Godne polecenia są też jasne nakrycia głowy. Przegrzanie głowy może zaowocować udarem słonecznym.

Ubezpieczenie kitesurfing

Kitesurferom podróżującym z Polski, po przeanalizowaniu ofert, polecamy zakup ubezpieczenia firm Ergo Hestia lub Generali. Oba oferują bardzo rozbudowany system świadczeń i wysokie odszkodowania.

Ergo Hestia gwarantuje leczenie w szpitalu w El Gounie, ale nie gwarantuje, że bezgotówkowo. W 90% tak, ale może się zdarzyć, że ktoś w szpitalu się nie zgodzi i trzeba będzie zapłacić gotówką, wtedy ubezpieczyciel na podstawie paragonu dokona zwrotu kosztów.

Generali gwarantuje bezgotówkowość, ale z kolei nie gwarantuje leczenia w szpitalu w El Gounie, może się zdarzyć, że ubezpieczyciel wyśle klientów do szpitala w Hurghadzie.

Tygodniowe ubezpieczenie w Hestii to koszt ok. 199 zł, kwoty leczenia i assistance: 500 000zł lub ok. 99 zł i wtedy kwoty leczenia i assistance: 200 000 zł. W Generali mają ubezpieczenie za ok. 159 zł,  koszty leczenia i assistance: 300 000 zł.

Tak jak ze wszystkim – możesz liczyć na naszą pomoc przy zakupie ubezpieczenia.

Inne

Elektryczność: Napięcie elektryczne wynosi 220 V. W większości hoteli do gniazdek można użyć standardowych końcówek.

Napiwki i inne opłaty: Tzw. bakszysz (podziel się majątkiem), ogólnie przyjęte, a nawet wymagane!

Żywność: Bardzo dobre jedzenie, spory wybór, wiele bufetów, restauracji, piwo tylko egipskie, wysokie ceny alkoholu.

Uwagi: Nie wolno wywozić muszli, kawałków rafy, piasku!

Zobacz także:

Pogoda El Gouna

Spot w El Gounie

Baza RedSeaZone

Noclegi w El Gounie

Formularz rezerwacji kursu kite