Close

El Gouna

Afrykańska Wenecja * Raj dla kitesurferów

El Gouna to miasto absolutnie niepowtarzalne!

El Gouna (polska nazwa Al Dżuna) to prywatny kurort zbudowany przez egipskiego miliardera na wzór Wenecji, to archipelag sztucznych wysp otoczonych kanałami i połączonych mostami.

Co możecie robić w El Gounie?

Jest tu wiele nietuzinkowych hoteli umieszczonych na wyspach oraz nowoczesnych apartamentów w stylu nubijskim.  Pola golfowe, ogrody pełne zieleni, uliczki rodem z Wenecji i szumiące wodospady pozwalają na relaks w iście europejskim stylu. Liczne restauracje, kawiarnie, bary, kluby nocne to tylko część szerokiej oferty rozrywkowej proponowanej turystom w El Gounie – rajskiej oazie.

W El Gounie nie można się nudzić. Przyjedź sam lub z rodziną. To kurort, w którym zadbano o rozrywkę dla każdego. Słońce, świeże powietrze, morska woda to nie wszystko co Cię tutaj czeka.

Skorzystaj z najlepszego sprzętu i profesjonalnej obsługi w różnych ośrodkach związanych ze sportem – kitesurfing, windsurfing, nurkowanie, squash – wybór należy do Ciebie! Spróbuj konnej jazdy po pustyni, lub sprawdź swoje umiejętności gry w golfa na
18-dołkowym polu. Niezależnie od zainteresowań znajdziesz tu zajęcie idealne właśnie dla Ciebie… A jeśli masz ochotę wypocząć, odnowić siły i pokrzepić ducha – El Gouna odsłoni przed Tobą swoją drugą twarz.

Odwiedź miasteczko artystyczne, skorzystaj z uzdrowisk światowej klasy, zrelaksuj umysł w klubie 88 lub posłuchaj muzyki na żywo w jednej z lokalnych restauracji… Na koniec dnia wybierz się na wyborną kolację do nowoczesnej Mariny.

Dzielnice El Gouny

W kolejności z północy na południe:

Transport

El Gouna to małe miasteczko z dużą ilością różnych środków transportu. Maksymalnie w ciągu kilkunastu minut można dostać się z jednego końca miasta na drugi.

Do wyboru, w zależności od upodobań jest regularna linia autobusowataxi motorowodne oraz klimatyczne Tok-Toki – czyli riksze motorowe znane także w Azji i Ameryce Południowej, które na każdym rogu oznajmiają swoją obecność radosnym klaksonem.

El Gouna - galeria

Zobacz także

Pogoda El Gouna

Spot w El Gounie

Jak dojechać

Noclegi w El Gounie

Oficjalna strona El Gouny

Formularz rezerwacji kursu kite